Kredyt konsolidacyjny to idealny produkt bankowy przeznaczony dla osób, które zamierzają zamienić kilka kredytów w jedno zobowiązanie. Jak dobrze wybrać konsolidację, który bank ma aktualnie najlepszą ofertę? Dowiedz się z naszego artykułu.
Masz chwilówki? -> Konsolidacja chwilówek
Czym jest konsolidacja kredytów i dla kogo jest przeznaczona?
Takie rozwiązanie pozwala nie tylko zmniejszyć ratę miesięcznych zobowiązań, ale zwiększa również zdolność kredytową.
Jak skorzystać z konsolidacji i czy można uzyskać konsolidację kredytów? Zapraszamy do lektury.
Kredyt konsolidacyjny, czyli kredyt na spłatę dotychczasowych zobowiązań to bardzo pomocny produkt, dzięki któremu możemy podreperować nasz domowy budżet i zyskać spokojny sen.
Dlaczego?
Kiedy opłaca się konsolidacja?
Podczas wnioskowania o udzielenie kredytu konsolidacyjnego bank sprawdzi naszą zdolność kredytową, a także zweryfikuje zobowiązania, które zamierzamy skonsolidować.
W efekcie udzielonego finansowania, bank spłaca wszystkie nasze zobowiązania finansowe wynikające z kredytów, pożyczek czy zadłużenia karty wykazane w umowie kredytowej.
Dzięki temu pozostaje nam jedno zobowiązanie i jedna rata, a co za tym idzie, zmniejsza się wysokość miesięcznych zobowiązań, a w naszym portfelu pozostaje większa kwota, którą możemy przeznaczyć na inne cele.
Ile razy można skonsolidować kredyt?
Jeżeli zaciągnąłeś już kredyt konsolidacyjny, ale w międzyczasie pojawiły się kolejne zobowiązania, które chcesz skonsolidować, przed Tobą dwa rozwiązania.
Po pierwsze żaden bank nie zabrania kolejnego konsolidowania kredytów, jeśli rzecz jasna masz odpowiednią zdolność kredytową i spełniasz określone przez bank warunki.
Jednak warto pamiętać, że takie rozwiązanie generuje dodatkowe koszty związane z obsługą kredytu, a zamiast jednej raty, teraz będziesz miał dwie.
Dużo korzystniejszym rozwiązaniem wydaje się być opcja dopisania nowych zobowiązań do posiadanego już kredytu konsolidacyjnego.
W takim przypadku należy zgłosić się do banku, sprawdzić zdolność kredytową i w przypadku pozytywnej weryfikacji, podpisać aneks do uprzednio sporządzonej umowy konsolidacyjnej.
Który bank konsoliduje kredyty 2024?
Opcję konsolidacji kredytów oferują klientom zarówno banki, jak i firmy pozabankowe.
Jednak w przypadku tych pierwszych, konsolidacja może dotyczyć jedynie terminowo spłacanych zobowiązań, a liczba banków oferujących tego rodzaju produkty jest bardzo wąska.
Z oferty konsolidacji kredytu możesz skorzystać m.in. w banku: Santander Consumer, PKO Banku Polskim, Alior Banku, a także w SKOKu Stefczyka.
Szukasz konsolidacji? Sprawdź naszą porównywarkę!
Gdzie najłatwiej skonsolidować kredyty?
Jeśli jednak w spłacie kredytów występują opóźnienia, droga do konsolidacji przez banki będzie dla nas zamknięta.
W takim przypadku koniecznym będzie skorzystanie z oferty parabanków. Kredyt na spłatę kredytu oferują między innymi firmy: Provident, Profi Credit, Smartney, a także Ekassa i Rapida Money.
Przeglądając oferty i warunki udzielania kredytów konsolidacyjnych na spłatę kredytów proponowanych przez instytucje parabankowe, łatwo zauważyć, że proces pozyskiwania finansowania jest znacznie prostszy i krótszy.
Zdarza się, że po wypełnieniu formularza i weryfikacji, jeszcze tego samego dnia możemy otrzymać pozytywną decyzję kredytową.
Konsolidacja kredytu kalkulator online
Zastanawiasz się nad tym, jak skonsolidować kredyty z kalkulatorem online? Jest i na to rozwiązanie.
Z pewnością w takiej sytuacji warto zdecydować się na ofertę parabanków, które w wielu przypadkach znacznie łagodniej podchodzą do tematu zdolności kredytowej.
W przypadku banków, podczas weryfikacji brana jest pod uwagę nie tylko nasza zdolność kredytowa, forma zatrudnienia, ale także nasza historia kredytowa w bazie dłużników.
W przypadku, kiedy staramy się o konsolidację kredytu bez zdolności kredytowej, warto pamiętać, że z każdej sytuacji jest wyjście. Jeśli podczas weryfikacji Twojego wniosku okaże się, że masz za niską zdolność kredytową, warto wydłużyć okres spłaty kredytu konsolidacyjnego, a co za tym idzie, zmniejszy się również wysokość miesięcznej raty.
To z kolei może poprawić Twoje szanse na uzyskanie tak potrzebnego kredytu.
Jeśli jednak żadna z opcji nie pomogła i zarówno w banku, jak w parabanku odprawiono Cię z kwitkiem, rozwiązaniem może być oddłużenie kredytów.
Szukasz konsolidacji kredytów? Wypełnij wniosek – oddzwonimy.
Jak oddłużyć się z kredytów?
Oddłużanie to proces mający na celu uwolnienie nas od ciążących zobowiązań przez firmę zajmującą się oddłużaniem klientów indywidualnych, jak i firm. Jak się przygotować do oddłużania?
Przede wszystkim potrzebujesz spisać wszystkie zobowiązania, które Ci ciążą, wybierz firmę oddłużeniową z pomocy, której chcesz skorzystać, a następnie na stronie wybranej firmy wypełnij formularz kontaktowy i zaczekaj na kontakt konsultanta.
Podczas rozmowy opowiedz o swojej sytuacji finansowej i swoich dochodach. Na tej postawie pracownik firmy ustali Twoją zdolność i przedstawi Ci najlepsze rozwiązanie.
Po pozytywnej weryfikacji i popisaniu umowy, firma spłaci Twoje zobowiązania. Ty zaś będziesz regulował miesięczną ratę na poczet nowego zobowiązania.
Jeśli jednak kredyt oddłużeniowy ze względu na Twoją sytuację nie wchodzi w rachubę, firma w Twoim imieniu przeprowadzi mediacje z wierzycielami, by uzgodnić dogodne dla Ciebie warunki spłaty kredytów.
W zależności od rodzaju naszych zobowiązań, etapu, na jakim się znajdują, jak również ilości i rodzaju działań podjętych przez firmę oddłużeniową, całkowity koszt usługi może opiewać na kwotę od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Zazwyczaj konsultacja telefoniczna z pracownikiem firmy, to koszt około 150 złotych (im mniejsze miasto, tym niższe koszty).
Szukasz pomocy w konsolidacji kredytów?
Sprawdź naszą porównywarkę.