Komornik i windykacja

Oddłużanie komornicze. Co to jest, jak działa, jak sobie radzić.

Sprawdź najnowsze rozwiązania dotyczące oddłużania komorniczego powszechnie nazywanego oddłużaniem
z komornikiem.

Czy możliwe jest oddłużanie z komornikiem?

Oddłużanie – to długoterminowy proces, którego finalizacja prowadzi do zakończenia zadłużenia. Oddłużanie jest również utożsamiane z wychodzeniem z długów. Na początku oddłużania dochodzi do dogłębnej analizy sytuacji Klienta.

W ofercie wielu firm znajduje się termin oddłużanie komornicze lub tzw. oddłużanie z komornikiem. Czym jest ten twór i jak radzić sobie gdy komornik podjął już swoje działania?

Oddłużanie komornicze. Oddłużanie z komornikiem, jak sobie radzić?

Na czym polega oddłużanie komornicze?

Otóż oddłużanie komornicze polega na wybraniu ogólnych i szczegółowych metod, które mają duży wpływ na wyjście z zadłużenia. Jest to idealny sposób na sprawienie że unikniemy licytacji naszych ruchomości bądź nieruchomości, zajęcia rachunku bankowego, pensji czy dodatkowych świadczeń. Co więcej, dzięki oddłużeniu komorniczemu możemy bez zaciągania dodatkowych zobowiązań cieszyć się swobodą finansową.

Oddłużanie z komornikiem -> https://forum-kredytowe.org/jak-wyjsc-z-dlugow-komornik/

Oddłużanie z komornikiem zawiera w sobie bardzo dużo bardziej skomplikowanych zagadnień. Oznacza to, że są to sprawy, którymi zajmują się specjaliści prawa, jednakże fenomenem tych zagadnień jest to, że potencjalny klient może samodzielnie starać się o taki rodzaj oddłużenia. Po odpowiednim podejściu do sprawy „Kowalski” jest w stanie od razu przystąpić do działania. Wiele zależy od konkretnej sprawy, rodzaju zadłużenia oraz możliwości finansowych klienta, dlatego przed zajęciem się sprawą należy dokładnie przeanalizować jaki rodzaj działania jest najlepszy dla danej osoby czy firmy.

Jakie uprawnienia ma komornik?

Warto zaznaczyć, że komornik jako urzędnik państwowy ma szeroki wachlarz uprawnień. Jest rozliczany za efekty pracy, czyli za pobrane dla wierzyciela środki finansowe. Każdego dłużnika komornik traktuje inaczej. Jeśli masz problem ze spłatą chwilówek i szukasz pożyczki bez BIK, sprawdź forum.

Oddłużanie osób fizycznych, firm i rolników

Oddłużanie komornicze dla osó fizycznych, firm, rolników, to absolutna podstawa, aby zacząć cieszyć się swobodą finansową, a bezsporną kwestią jest to, że codziennie zachodzą zmiany, aktualizacje, wprowadzane są coraz to nowsze funkcje i rozwiązania w polskim prawie. Dlatego warto odwiedzać nasze forum, mimo ciągłych zmian w prawie, gwarantujemy stałą opiekę i nieustanne prace nad osiągnięciem jak najlepszych efektów.

Zadania i uprawnienia komornika

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa komornikowi powierzono m.in. następujące zadania:

  • Wykonywanie orzeczeń sądowych w sprawach o roszczenie pieniężne i niepieniężne oraz o zabezpieczenie roszczeń;
  • Wykonywanie innych tytułów wykonawczych i egzekucyjnych, (jeżeli podlegają wykonaniu bez klauzuli) wydanych na podstawie odrębnych przepisów;
  • Sporządzanie protokołu stanu faktycznego przed wszczęciem postępowania sądowego lub przed wydaniem orzeczenia;
  • Doręczanie zawiadomień sądowych, obwieszczeń i innych dokumentów za potwierdzeniem odbioru;
  • Sprawowanie urzędowego nadzoru na dobrowolnymi publicznymi licytacjami – ale tylko na wniosek organizatora licytacji;
  • Poszukiwanie majątku dłużnika na zlecenie wierzyciela;
  • Zabezpieczanie spadku i sporządzenie spisu inwentarza po spadkodawcy;
  • Oddłużanie komornicze.

Oddłużanie nieruchomości z komornikiem

Chcesz uniknąć egzekucji komorniczej czy uratować swoją nieruchomość? Znalazłeś się w dobrym miejscu. 

Co zrobić, żeby nie stracić mieszkania: https://forum-kredytowe.org/pytanie/oddluzanie-mieszkan-jak-to-zrobic-zeby-nie-stracic-mieszkania/

Jesteśmy na bieżąco z nieustannie zachodzącymi zmianami i nowymi rozwiązaniami wprowadzanymi w polskim prawodawstwie, a nasze metody przekształcamy systematycznie tak, aby dostosować ją do aktualnej sytuacji na rynku.

Masz dodatkowe pytania w temacie: Oddłużanie komornicze? Zostaw komentarz, dzięki czemu uzyskasz pomoc jednego z ekspertów, możesz również nawiązać kontakt z Forumowiczami i wymienić poglądy i opinie tutaj: Forum.

Masz pytania? Dostałeś nakaz zapłaty? Masz mało czasu na obronę? Wypełnij wniosek:

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

4.9/5 - (83 votes)

Forum Kredytowe

Forum Kredytowe: banki, pożyczki, opinie użytkowników

Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zapłakana
Zapłakana

Mam komornika od dłuższego czasu. Teraz powiedział, że przyjdzie robić zdjęcia i wycenić moje mieszkania. CO mam robić? Mieszkam to od 45 lat. Zapłakana.

Kajtek
Kajtek
Reply to  Zapłakana

Zawsze przysługuje opcja skargi na opis i oszacowanie. Osunie to sprawę w czasie.

Zaplakana
Zaplakana
Reply to  Kajtek

I co napisać w takiej skardze? Można się powołać na to że nieruchomość jest dużo więcej warta?

Irmina123
Irmina123
Reply to  Zaplakana

Zazwyczaj z tego co mi wiadomo rzeczoznawca i biegły dobrze wycenia np. nieruchomość?

Konrad
Konrad
Reply to  Irmina123

Zgadza się ale odsuwa to sprawę w czasie. Pamiętaj jednak że na złożenie skargi jest 7 albo 14 dni od daty zakończenia operatu

dobryczłowiek
dobryczłowiek
Reply to  Irmina123

Nie spotkałem się, żeby rzeczoznawca przysłany przez komornika zrobił właściwą wycenę 🙂
Komornik chce jak najszybciej upłynnić nieruchomość więc cena musi być zaniżona.

Python
Python
Reply to  Irmina123

Różnie bywa.Po to jest możliwość zaskarżenia operatu. Biegły jest zobowiązany prawem, ale niestety zdarza się zaniżenie wyceny nieruchomości, ze szkoda dla dłużnika. Można zostać bez domu a nadal z długami.

Tomaszf
Tomaszf
Reply to  Zapłakana

Złóż skargę a w między czasie negocjuj z wierzycielem spłatę zadłużenia z ewentualnym umorzeniem egzekucji komorniczej.

Gość
Gość
Reply to  Zapłakana

Informacja o wszczęciu egzekucji oraz o wyznaczeniu terminu opisu i oszacowania wysyłana jest w formie pisemnej. A za wyceny dokonuje biegły a nie komornik. Od pisemnego operatu można złożyć skargę, gdy wycena jest niezgodna.

TeofilŻak
TeofilŻak
Reply to  Zapłakana

W przypadku zaistnienia w życiu komornika należy pamiętać, że jest to urzędnik państwowy, który nic nie weryfikuje , nic nie sprawdza. Wykonuje on czynności narzucone z ustawy. Większość działań, w celu zabezpieczenia i ochrony mienia w postaci ruchomości czy nieruchomości, leży po stronie dłużnika.

Konik
Konik
Reply to  Zapłakana

A jaka kwotę komornik pobiera z tytułu egzekucji? Może warto spróbować porozumieć się z wierzycielem? Nie zawsze skierowanie odzyskanie wierzytelności do postępowania egzekucyjnego jest korzystne dla wierzryciela. Możesz podać więcej szczegółów?

Zuza
Zuza
Reply to  Konik

Opłaty naliczane są zgodnie z ustawą o komornikach sądowych i egzekucji W przypadku egzekucji skutecznej, zgodnie z art. 770 kpc opłaty i zaliczki poniesione przez wierzyciela są w pierwszej kolejności zwracane z kwot wyegzekwowanych od dłużnika.W przypadku egzekucji bezskutecznej, uiszczone opłaty i zaliczki, stanowią koszt egzekucji obciążający wierzyciela. Końcowa kwota zależna jest od sposobu przeprowadzenia egzekucji oraz podjętych czynności przez komornika.

Marek
Marek
Reply to  Zapłakana

Nawet jeżeli dojdzie do licytacji (żeby oszacować nieruchomość to wierzyciel musi wpłacić sporą zaliczkę na ten cel), to najczęściej jest bezskuteczna jeżeli dotyczy zamieszkałej nieruchomości: http://pamietnikwindykatora.pl/ile-czasu-trwa-egzekucja-komornicza-z-nieruchomosci/ Nie ma chętnych na kupno domu z lokatorami.

Zaplakana
Zaplakana

A w takim razie gdzie znajdę informację czy mam na to 7 czy 14 dni?

Irmina123
Irmina123
Reply to  Zaplakana

W pouczeniu. Przeczytaj je dokładnie. Zazwyczaj w ostatnim zdaniu podany jest termin na złożenie skargi.

Zdzisławbaran
Zdzisławbaran

Mam podobną sytuację z tym, że wyceniali mi dom dwa miesiące temu. Mogę coś jeszcze zrobić?

Thor
Thor
Reply to  Zdzisławbaran

Skargę na opis i oszacowanie można złożyć w terminie 7 dni od otrzymania tego opisu. Trzeba pamiętać, że komornik nie ma obowiązku zawiadomienia stron o zakończeniu opisu i oszacowania. Strona postępowania jest zawiadamiana tylko o rozpoczęciu tej czynności.

Beledor
Beledor
Reply to  Thor

A co jeśli nie mam takiego operatu lub termin na złożenie skargi minął czy można jeszcze coś zrobić?

Simius
Simius
Reply to  Beledor

Do wyceny nieruchomości dokonanej przez biegłego dłużnik ma prawo. Istotne dlaczego tego opisu nie dostał. Zawsze każda osoba, której grozi licytacja pilnuje aby mieć dostęp do istotnych informacji.Z jakiego powodu nie masz odpisu wyceny?

gromik
gromik
Reply to  Zdzisławbaran

Sprawdź wycenę biegłego oraz rynkowe ceny w Twojej okolicy nieruchomości o zbliżonym standardzie.Masz już zawiadomienie o terminie licytacji? Znane są CI informacje ile osób jest zainteresowanych?

doZdzisław
doZdzisław
Reply to  Zdzisławbaran

Można. Zgłoś się np. tutaj: pomoc@conectum.pl i zapytaj co konkretnie możesz zrobić.

Fred
Fred

Czy mogę sprzedać nieruchomość, która może być przedmiotem licytacji. Nie jest jeszcze wszczęta procedura, ale mam wpis do księgi.

Dagmara2
Dagmara2
Reply to  Fred

Możesz jeśli uzyskana kwota pójdzie na zaspokojenie wierzyciela. Inaczej możesz narazić się na skargę pauliańska.

Zuza
Zuza
Reply to  Fred

Istotne czy w księdze dokonano ostrzeżenie o wszczęciu egzekucji. Jeśli tak powództwo ekscydencyjne, nowego właściciela nieruchomości, może być przez sąd oddalone.

Jendrzejczak
Jendrzejczak

Mam komornika od dłuższego czasu , miałam 5 kredytów ,4 spłaciłam został mi jeden. Chciałabym go spłacić,ale spłacając kredyt w banku wcześniej , płaciłam podatek od wzbogacenia do Urzędu skarbowego,280 zł, od sumy 1500. Dla mnie to było bardzo dużo pieniędzy ,ponieważ jestem emerytką i nie mam dodatkowych dochodów.Proszę o kontakt i pomoc w mojej sprawie. Dziękuję.Podaję mój nr telef.xxx

gość2222
gość2222
Reply to  Jendrzejczak

Jakiej pomocy Pani szuka? Kredytu? pomocy z wycofaniem komornika?

Rejzer
Rejzer
Reply to  Jendrzejczak

Proszę się zgłosić do której z firmą oddłużeniowych. Polecam Conectum porada jest bezpłatna

szopen
szopen
Reply to  Jendrzejczak

Jeśli jest komornika to kredyt w banku odpada. Może jakaś mała pożyczka prywatna

Jonesc
Jonesc
Reply to  Jendrzejczak

Kto skierował sprawę do komornika i ile pozostało do spłaty?

Kasia
Kasia

Czy jeśli podejmę oddłużanie komornicze, to firma, z której usług skorzystam, zajmie się już całą sprawą i ja nic nie będę musiała robić?

Mała
Mała

Jaka jest skuteczność oddłużania z komornikiem? Nie wiem czy warto spróbować, bo boję się konsekwencji i niepowodzeń. Ktoś coś doradzi?

Milek

Również proszę o pomoc.

Małgorzata
Małgorzata

Złożyłam dokumenty o upadłość konsumencka w styczniu 2020 roku. Już trzeci raz uzupełniam braki do wniosku, przy których pomaga mi prawnik ale z innego powiatu i sam już nie wie co sąd w Gdańsku chce. Minęło pół roku i nie potrafią ogłosić upadłości. Czy mogę prosić namiary do prawnika z Gdańska, który by mi to wszystko wyt) umaczyc

Marta

Dziedobry proszę o kontakt telefoniczny 780[numer ukryty]